Revolution Üye Girişi Yaparak
Favorilerinize Ekleyebilirsiniz

Revolution

2012 Aksiyon, Bilim Kurgu, Savaş 43 Dakika ABD Yönetmen: Charles Beeson, Steve Boyum, Fred Toye IMDb: 6.7


Elektriğin var olmadığı bir dünyada ne yapardınız? Lost, Alias ve Person of Interest gibi dizilerle televizyon dünyasının en önemli isimlerinden birine dönüşen J.J. Abrams ile Eric Kripkenin ortak imzasını taşıyan Revolution, bu sorudan yola çıkıyor. Bilgisayarların, uçakların, telefonların, hatta aydınlatmanın dahi olmadığı, dünyanın sonsuza dek karanlığa gömüldüğü bir gelecekte hayatta kalma mücadelesine girişen insanların öyküsüne odaklanan Revolution, aynı zamanda aile olmanın anlamını da sorgulayacak. Dizinin başkarakteri Charlie Matheson, fiziğiyle olduğu kadar karakteriyle de oldukça güçlü genç bir kız. 15 yıl önce elektrikle çalışan bütün aletlerin birdenbire durmasıyla başlayan kaotik ortamda sağ kalmayı başaran babası ve erkek kardeşiyle birlikte yaşamını sürdürürken kendini hiç beklemediği olayların içinde buluyor. Erkek kardeşi Danny milis kuvvetleri tarafından kaçırılıyor. Babası, Charlieden uzun zamandır görüşmediği eski bir asker olan amcası Milesı bulmasını ve kardeşini kurtarmasını istiyor. Birkaç arkadaşıyla yola koyulan Charlie önce amcasını buluyor, onu ikna etmeyi başardıktan sonra kardeşini kurtarmak üzere yola koyuluyor.

İzlediğiniz dizileri belirlemek için
üye girişi yapın.
1.Sezon
20 Bölüm
2.Sezon
22 Bölüm

Dizi hakkında ne dediler?

 1. @tahajunayd61;

  illüminatiye girince herhalde iptal ettiler.flash forward ve 666 da ondan gitti herhalde

 2. @SlymnAtc;

  Dizi İptal.

 3. @Refiye;

  yeni sezon iptal kararını kınıyorum. iyi giden bir diziydi. iyi gidenlere onay çıkmazken bazı saçma diziler nasıl onaylandı hiiiçç anlamadın.

 4. @captaintr;

  Dizinin bitirilmesi saçmalık.

 5. @Nessie;

  Herşey biranda oldu, elektrik tüm dünyada aynı anda kesildi.
  Arabalar, aküler hatta piller bile kullanılamaz hale geldi.

  Revolution , elektriğin kesilmesinden 15 yıl sonra dünyanın alacağı hali konu alan bir dizidir.

  Hükümetler düşürüldü, insanlar ya öldürüldü ya da köle olarak çalıştırılıyor.
  General Sebastian Monroe yöneticiliğinde Monroe Cumhuriyeti tüm dünyaya hükmetmek için yakıp yıkıyor.
  Bir grup Amerikalı asiler Amerikayı yeniden kurmak için mücadele veriyor.

  Bu olaylar yaşanırken Sebastian Monroe elektriği geri getirip daha güçlü bir hükümet kurmayı planlıyor ve elektriğin kesilmesi ile ilgisi olduğunu düşündüğü Rachel'i kaçırır.

  Rachel 15 sene Monroe tarafından esir tutulur ve ailesi tarafından öldüğü bilinmektedir.
  Rachel elektriğin kesilmesi hakkında hiçbir bilgi vermediği için Monroe askerlerine Rachelin kocası Benjamin'i almalarını emreder.

  Monroe askerleri Benjamin'i almaya gittiklerinde oğlu Danny babasını vermemekte ısrarcı olur ve çatışma çıkar.Bu çatışmada Benjamin ölür ve herşey böyle başlar.Amerikan bir kıyamet sonrası bilim kurgu televizyon dizisidir.BC 3. sezonun çekilmeyeceğini açıklamıştır.


  AYRICA: Bizim evin ufak tuvaletinde duran bir tablonun üzerinde yazan şey. sonunda ünlem aşağısında da çinli veya japon bi çocuk var 2-3 yaşlarında olduğunu düşünüyorum.


 6. @notname9;

  27 şubatta çıkan bölüm hala çevrilmedi 5 gün oldu neden ?

×